Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bellinčin deník

Z Bellinčinného deníku

 

10.8.2011- Bellinku už máme doma 15 dnů a je to moooc šikovná psí holčička,info. o mně zde, aktuální fotky Bellinky zde  a informace za 15 dnů:

10.8.2011-Bellinku už máme doma neuvěřitelných 15 překrásných dnů a za tu dobu,co jsem si ji přivezli už umí: "SEDNI", "ZŮSTAŇ","NESMÍŠ" a "FUJ". Od té doby,co je doma Bellča má naše rodina větší řád a jiná pravidla, starosti a povinosti. Věnují se mi naplno a já jsem jim vděčná za to všechno.  20.8.2011 se jedeme podívat za Bellinčinou maminkou "Bárou" Bellinka napsala dopis mamince o tom,jak jsem byla na očkování,tak tady ho máte:

 26.7.2011(10:08)-Bellinka nám opět večer odmítla sníst svoji stravu a dostala až ráno.Granulky vůbec nepokousala a jen je hltala,pak si všiml tatínek,že má najednou nějaké velké bříško,tak ji jenom po něm pohladil a Bellinka se pozvracela.Zvracela celkem 3x,takže jsme ji pro jistotu vzali k veterináři.Ten nám řekl,že to není nic vážného a píchl Bellince injekci proti bolesti,protože měla bříško podrážděné.Řekl nám,že s těmito problémy bude unavená a to se potvrdilo,protože injekce a vyšetření skoro celé prospala.Než jsme odešli,tak nám usnula na stole a pan doktor nám nařídil,protože je štěně 12-ti hodinovou hladovku,Na večer má dostat 1 pol.lžíci rýže a drůběží maso,a co 15 min. má dostávat 1/2 deci vody s medem,aby měla příjem energie a co nejméně ji máme pouštět ven,no ,co se dá dělat.Dnešní noc byla klidnější,ale i přes to,že jsme ji zmenšili místo na spaní se tam vykakala.
Aktuální foto zde:

http://cigter.rajce.idnes.cz/Bellinka_a_prvni_chvile_u_nas_doma/


24.7.2011(9:34) -Hlásíme,že se má Bellinka podle všeho u nás velmi dobře.
Včera jsme měli oslavu a Bellinka se k večeru fotila,fotečky se mooc povedli !!! Fotila jsem i přes den,aby se maminka Bára mohla podívat,že se má u nás dobře,nejvíce se všem líbila,když vypila vodu,kterou měla v misce a položila si do ní hlavu.
Byla celý den venku ,a když jsem ji dali do ohrádky,tak byla moc hodná,všem se líbila,pro všechny byla velký mazel.
Za den několikrát udělala bobek,ale večer,se stejně znovu vykakala v postýlce,takže nevíme,co s ní máme v totomto ohledu dělat.Večer jsem ji chtěla dát do pet boxu,ale byla tam je do 1 hodiny,pak šla do postýlky.Před chvilkou ji táta uchlácholil a v boxu usnula,tak uvidíme,co bude dělat. Také ji učíme být i o samotě a docla se nám to daří. Včera u nás bylo teplo,tak jsem ji chtěla dát plastového bazénku,ale nepovedlo se,na koupel přistoupí jen,když se cáká v misce.Granulek jsem ji začala dávat znovu cca 55g místo 60,protože jak je tam ta voda,tak ji zasití dosti a pak už po chvilce nemůže.

Bellinka je mooc šikovná !!! 8-) :-))

Aktuální fotky zde:

http://cigter.rajce.idnes.cz/Bellinka_a_prvni_chvile_u_nas_doma/

 

 

21.7.2011 (20:14)- Bellinka celou cestu zvládla v pohodě,chvíli stále vyhlížela jestli neuvidí paní Brablíkovou,ale pak auto ujíždělo dál a dál a dál od maminky Báry,Bellinčinných sourozenců  a Bellinka po chvíli usnula.
Po chvíli začala být neklidná a důvod byl ten,že se potřebovala vyčůrat. Cca za 90 minut jsme byli doma a my Bellince ukázali část zahrady a chvíli si doma hráli,po hraní se šla vyčůrat ven a udělala bobek,že se potřebuje vyprázdnit,poznáme tím,že začne kňučet a začne chodit do kolečka jsme moc rádi,že se zatím neudělala bobek nebo se nevyčůrala doma a že počká až jdeme ven,když má obojek,tak se chvíli drbe,ale pak přestane.Protiotlak.deku jsme jí do ohrádky dali,ale stejně spí na plínce. Na jméno doopravdy slyší a přijde a za to ji moc chválíme.Uvidíme co bude dělat večer,zítra zase když tak napíšu.

Fotečky budou když tak zítra večer zde:http://cigter.rajce.idnes.cz/

 

 

Dne 5.7.2011 jsme se s mojí rodinou vypravili podívat na naši Belliku a její sourozence. Všechna štěňátka byla moc nádherná a když jsme přijeli a uviděli jsme ty malé koblížky v ohrádce, tak se má maminka málem rozbrečela. Paní Brablíková a pan Brablík nám odpověděli na vše co jsme chtěli vědět a dali nám i rady čemu se vyhnout při vycviku, atd. Bellinčin bráška Charlie bude asi kominík, protože se schovával pod krbem a rázem byl černý jako uher. Bellinčina sestřička Chablis white byla hlavní hrabačka a Bellinka se hned přidala i maminka Bára si trochu zahrabala. Asi se chtěli dostat ven, ale nevím proč, protože věřím, že se u paní Brablíkové mají moc dobře. Asi jen tak dováděli a hráli si. Bellinka je ze všech štěňátek nejvytrvalejší, tak odpadla jako poslední. Čas, který jsme mohli strávit u paní Brablíkové se rychle blížil ke konci ,my se rozloučili jak s paní Brablíkovou, tak s panem Brblíkem a štěňátky.Syn paní Brablíkové Petřík nám ještě udělal na závěr přehlídku jeho srojů na vyhrabávání trávy,atd. a my odcházíme. V tu chvíli se přijeli podívat majitelé na Bellinčinného brášku.

Už se moc těšíme, jak si pro Bellinku za týden pojedeme !!!  

 ------------------------------------------------------------------- 

Ahoj, dne 23.5.2011 se narodila v CH S od Lužáneckého parku 3 štěňátka labradorského retrívra 2 fenečky a 1 pejsek paní Brablíkové a její fence Báře z Hlolasských kopečků a tatínkovi ček. CH CZ Aldamity Quiet Delight . Hned jak jsem se to dozvěla, ješte ten den odpoledne jsem  poslala zálohu a štěňátko jsem si zarezervoval.Začala jsem rychle  hledat boudu, ale už jsem nějakou měla vyhlídnuto. Obojek a vodítko jsem si vybrala nylonové a pokusím  se ho, co nejrychleji objednat. Misky jsem vybrala nerezové s protikluzovou gumou. Cestovní box mám také vybraný, zatím vše objednávám přes internet v obchodě, který vlastní paní Brablíková, ale zbytek vodítek, atd. jsem si vybrala ve zverimexu. Budu stále krmit granulemi Purina Pro plan , protože jimi paní Brablíková krmí štěňátka i její fenky. 

 

 

 

 ------------------------------------------------------------------- 


 

 

22.7.2011(5:55) - Noc jsme měli s Bellinkou takovou "normální". Od 10 do 10:30 kňučela,ale pak usnula. Probudila se až v 1 a dluho kňučela,více než po hodině mě to přestalo bavit a vstala jsem k ní.Šli jsme ven,kde se vyčůrala.Dala jsem ji do pet boxu,ale po té jedné hodině jsem ji dala do ohrádky,do té jedné hodiny v něm byla,ale jakmile jsem ji tam dala podruhé spustila koncert. Pak asi po 30 minutách usnula a spala do 4:30,šla jse s ní ven,byly jsme tam docela dlouho udělala bobek a vyčůrala se,ale doma se jí chtělo po chvilce ještě.Hned jak jsem to uviděla,tak jsem jí řekla fuj a vyběhla na trávník,když to dokončila,tak jsem ji řádně pochvlila.Doma má teď přesdívku "Kvíkal".Za chvíli dostane granulky,včera je sblajzla hned.

Ahoj maminko,
dnes jsem byla na píchanci u pana doktora,no žádná sláva to nebyla,ale já jsem byla moc šikovná.
Terka a její tatínek mě chtěli nalákat na zmrzlinu,ale mě to bylo nějak podezřelé.Představ si,že když jsem šla na návštěvu k babičce,tak jsem se strašně bála jednoho pudlíka a teď jsem skákala po všech pejscích,po kterých to jen trochu šlo,Terka se ze mě mohla zbláznit,ale byla to švanda.Pan doktor mi píchl injekci a řekl,že po fyzické stránce jsem úpně v pořádku a že tak krásné a dobře opečováváne štěně dlouho neviděl.Já jsem se před návštěvou umyla,vyčesala,vyčistila ouška a očička,byla jsem moc šikovná,ale přiznám se,že jsem dvakrát nadšená nebyla.Pan doktor mi místo odčervovácí tabletky nakapal kapičku Strong line a řekl,že mi vydrží na celý měsíc a řekla,že jsem andílek s ďálblíkem v těla a Terka to můžepotvrdit .Z Borušky ( Chablis White)roste moc krásná fenečka.Terka se omlouvá,že nedala fotky na web,protože se jí trochu pokazil foťák a teď ho nabíjí,takže je tam večer dá,uvidíš,jaká ze mě roste nádherná holčička (po tobě) a já už bych se za tebou chtěla jet podívat co nejdřív,ale bohužel přijedu až toho 20.8.,tak doufám,že si na mě uděláš moooc času,protože já ti to musím všechno povědět.Ani nevíš,jak už se na tebe těšííím !!! Já už musím končit.Brzy Ti zase napíšu.